בס"ד

כתרים בשיניים

כתרים בשיניים – שיפור ושיקום בריאות הפה

כתרים דנטליים הם טיפולי שיניים משקמים המשמשים לשיקום שיניים פגומות, רקובות או פגועות אסתטית. במהלך השנים, חלה התקדמות יוצאת דופן בטכנולוגיית כתר שיניים ובחומרים, שחוללה מהפכה בתחום רפואת השיניים המשקמת. ההתקדמות כאמור מאפשר שימוש בטכנולוגיות חדישות ומדויקות, על מנת לעצב ולייצר כתרים באופן מותאם אישית.

כתר בשן הוא תחליף מלאכותי לכתר השן הטבעי, החלק בשן המכוסה אמייל ואשר ניתן לראותו בולט מהחניכיים. הכתרים הם כאמור מלאכותיים ומולבשים בדרך כלל במקרים של נזק חמור לשן. לרוב הם עשויים ממתכת שעליה מודבקת חרסינה בגוון מתאים לשיניים השכנות.

הכתר יכול להיות עשוי ממגוון חומרים, כאשר החלק הנגלה לעין נראה כמו שן טבעית, בגוון ובצבע של השיניים הסמוכות ואילו החלק הפנימי הוא זה שאוחז בשן הטבעית ומודבק אליה בצורה בלתי הפיכה. בדרך כלל לאחר טיפולי שורש, רופא השיניים יבצע כתר על מנת לשמור על השן, אטומה וחזקה יותר.


קיימים בשוק ארבע סוגי כתרים בשיניים:

  1. כתרי חרסינה מאוחים למתכת- סוג זה הינו יחסית פשוט ומתאים בעיקר לשיניים האחוריות. כתרי חרסינה הם זולים מכתרים אחרים, אך גם בעלי נראות פחות טובה. 
  2. כתרי יצוק- כתר זה עשוי מתכת מלאה ללא ציפוי כלל. מדובר בכתרים עמידים וזולים באופן יחסי, אך אינם אסתטיים. לכן כמעט ולא מקובל להשתמש בהם.
  3. כתרי חרסינה טהורה- כתרים העשויים 100% מחרסינה מספקים את התוצאה הוויזואלית הטובה ביותר. 
  4. כתרי זרקוניה- חומר הזירקוניה מעניק חוזק רב לכתר כך שכתרים מסוג זה הינם עמידים ובעלי נראות טובה, לכן מתאימים לכל השיניים בחלל הפה שלכם. כתרים אלה יקרים יותר מכרתי חרסינה מאוחים, אך זולים יותר מכתרים העשויים חרסינה טהורה. 

לכל אחד מהסוגים יתרונות וחסרונות ולכן טרם החלטתכם לעשות כתר חשוב לברר מהו הסוג המתאים לכם ביותר .מלבד שיקולים כגון נראות וחוזק החומר, ישנם שיקולים נוספים כגון מצב החניכיים, גובה החיך, מצב וצבע השיניים, רקע טיפולי של השיניים וכן הלאה. 

טיפול בכתרים דנטליים

כתר בשיניים דורש טיפול זהה לשיניים טבעיות כדי לשמור על אורך החיים והמראה שלהם. צחצוח שיניים קבוע, שימוש בחוט דנטלי ובדיקות שיניים שגרתיות חשובים כדי להבטיח את בריאות הכתר והשיניים שמסביב. הימנעות מלעיסה של מאכלים קשים מאוד יכולה גם היא לסייע בהארכת חיי הכתר.

כתרים דנטליים הם שחזורים הכרחיים המשרתים מטרות רבות ברפואת השיניים המודרנית. בין אם מדובר בשיקום שן פגומה, שיפור אסתטיקה, תמיכה בגשרים דנטליים או כיסוי שתלים דנטליים, לכתרים לשיניים תפקיד מרכזי בשיפור ובשיקום בריאות הפה. עם התקדמות בחומרים דנטליים ובטכנולוגיה, מטופלים יכולים כעת ליהנות מהיתרונות של כתרים עמידים בעלי מראה טבעי המשתלבים בצורה חלקה עם השיניים הטבעיות שלהם. התייעצו עם רופא שיניים מוסמך כדי לקבוע אם כתרים לשיניים הם הפתרון המתאים לצרכי השיניים שלכם ולהשיג חיוך יפה ופונקציונלי לשנים הבאות.

הדר מרכז רפואי הינה מרפאת שיניים ניידת הכוללת ציוד חדיש עם כל הקיים במרפאה נייחת, כך ניתן לבצע מגוון טיפולים, כולל עזרה ראשונה ותחזוקה שוטפת. בעקבות כך, ניתן לראות תוצאות ושיפור רב בהיגיינת הפה של המטופל. 

חשוב לציין כי אנו עובדים תחת אישור משרד הבריאות ובשיתוף פעולה מלא עם מגוון קרנות אפוטרופוס, שירותי רווחה והביטוחים השונים. 

אנחנו מסייעים למטופלים לרפא את מקור הכאב ולשפר באופן משמעותי את יכולת הלעיסה, את האסתטיקה והערכה העצמית וכך איכות החיים תעלה במידה ניכרת. 

בואו לשקם את הפה עם הדר מרכז רפואי

צרו קשר במספר 054-4264717 או במספר 02-6717111.

צור קשר!

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

העלאת קובץ
דילוג לתוכן