בס"ד

טיפולי שורש

מהו טיפול שורש?

טיפולי שורש זכו למוניטין של טיפולי שיניים כואבים ומעוררי חרדה. עם זאת, הגיע הזמן להפריך את המיתוסים סביב טיפולי שורש ולאמץ את המציאות. טיפול שורש הוא טיפול בטוח ויעיל שיכול להקל על כאבים ולהציל שן פגומה או נגועה. 

גורם לטיפול שורש

הגורם המרכזי אשר בעקבותיו יש לבצע טיפול שורש הוא דלקת בלתי הפיכה ואף נמק של רקמת מוך השן. הדלקת נגרמת לרוב כתוצאה מהתקדמות נגע עששתי מכותרת השן לעבר רקמת המוך שבתוך השן. 

עששת היא מחלה זיהומית, אשר בשלביה הראשוניים היא מפרקת את השכבות הקשיחות של השן – האימייל והדנטין, ובסופו של דבר, אם לא מטפלים בה היא עלולה להגיע אל מוך השן, שכבה רכה שמכילה עצבים וכלי דם. בשלב הזה המטופל עלול לסבול מכאבים משמעותיים והדלקת עשויה להתפשט מעבר לשורש השן, אל עצם הלסת שתומכת בה.

סיבה נוספת לטיפול שורש היא חבלות לשיניים. הן גורמות לאיבוד החיות של השיניים אשר נפגעו. לעיתים, הנזק מופיע גם חודשים לאחר החבלה, ולכן חשוב להגיע לבדיקות מסודרות ותדירות על פי המלצת הרופא מיד לאחר החבלה וכן להמשיך להגיע בשבועות, חודשים ואף שנים שאחריה.

הליך טיפול שורש

טיפול שורש כולל מספר שלבים בהם מסירים רקמה עם דלקת או נמק שלעיתים תהיה גם מזוהמת, לכן, כאשר יש צורך בטיפול שורש, השאיפה תהיה לבצע אותו בהקדם האפשרי ולמנוע אי-נוחות למטופל. את טיפול השורש מבצעים  בהרדמה מקומית, כך שהוא לא כואב בכלל – וכן ההתאוששות והשיקום ממנו מהירים.

לפעמים יידרשו מספר מפגשי טיפול כדי לסיים את טיפול השורש. את ההחלטה על כמות הטיפולים מקבל הרופא לאחר בחינה מדוקדקת של המצב הדנטלי.

כאבים לאחר טיפול שורש

בעוד טיפולי שורש נועדו להקל על כאבי שיניים הנגרמים על ידי רקמה נגועה, חשוב להבין שאי נוחות מסוימת או רגישות לאחר ההליך היא תקינה. ברוב המקרים, כאבים אחרי טיפול שורש הם מצב זמני אשר ניתן לטיפול ביעילות. 

כאב לאחר טיפול שורש הוא שכיח, אך אמור להירגע בהדרגה ככל שתהליך הריפוי יתקדם. טיפול נכון בכאב, ביצוע הוראות רופא השיניים ושמירה על היגיינת פה טובה יכולים לעזור להקל על כל אי נוחות. אם יש לכם חששות לגבי הכאב או אתם חווים תסמינים חריגים כלשהם לאחר טיפול שורש, אל תהסס לפנות לרופא השיניים שלכם להערכה והכוונה נוספת.

טיפול שורש הוא הליך בעל ערך וחיוני ברפואת שיניים מודרנית, המאפשר למטופלים להציל את שיניהם הטבעיות ולהקל על כאבים הנגרמים על ידי רקמה נגועה בדלקת. לכן, המטופלים יכולים לגשת להליך בביטחון ולהתמסר להליך השיקום והריפוי. אם אתם חווים כאבי שיניים או חושדים בשן נגועה, התייעצו עם רופא שיניים מוסמך כדי לקבוע אם טיפול שורש הוא הטיפול המתאים עבורכם.

הדר מרכז רפואי הינה מרפאת שיניים ניידת הכוללת ציוד חדיש עם כל הקיים במרפאה נייחת, כך ניתן לבצע  מגוון טיפולים, כולל עזרה ראשונה ותחזוקה שוטפת. בעקבות כך, ניתן לראות תוצאות ושיפור רב בהיגיינת הפה של המטופל. 

הטיפול כאמור יבוצע בסביבתו המוכרת של המטופל, באמצעות רופאה אשר מומחית בוגרת בית הספר לרפואת השיניים הדסה עין כרם, בעלת תואר מומחה. חשוב לציין כי אנו עובדים תחת אישור משרד הבריאות ובשיתוף פעולה מלא עם מגוון קרנות אפוטרופוס, שירותי רווחה והביטוחים השונים. 

אנחנו מסייעים למטופלים לרפא את מקור הכאב ולשפר באופן משמעותי את יכולת הלעיסה, את האסתטיקה והערכה העצמית וכך איכות החיים תעלה במידה ניכרת. 

מוזמנים לבצע טיפולי שורש אצל הדר מרכז רפואי, ללא כל חשש וללא כל כאב!

צרו קשר במספר 054-4264717 או במספר 02-6717111.

צור קשר!

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

העלאת קובץ
דילוג לתוכן