בס"ד

עקירות שיניים

עקירת שיניים

עקירת שן היא פעולה כירורגית המבוצעת על ידי רופא שיניים במטרה לסלק שן שאינה ניתנת לטיפול שמרני או שיקומי.

עקירת שיניים עשויה להיות נחוצה מסיבות שונות, בדרך כלל הסיבה העיקרית היא לשם עקירת שיניים שאינן ניתנות לשיקום בעקבות עששת, מחלת חניכיים, טראומה דנטלית, צפיפות יתר או נוכחות של שיני בינה. בעוד שרופאי שיניים שואפים תמיד לשמר שיניים טבעיות בכל הזדמנות אפשרית, עקירת שיניים נהיית הכרחית כאשר אפשרויות הטיפול האחרות אינן כדאיות עבור בריאות הפה של המטופל.

תהליך עקירת השיניים:

  1. בדיקה וצילומי רנטגן: לפני העקירה רופא השיניים או מנתח הפה יבדקו את השן ויבצע צילומי רנטגן להערכת מיקום השן, מבנה השורש והעצם שמסביב.
  2. הרדמה: הרדמה מקומית ניתנת כדי להקהות את האזור סביב השן, מה שמבטיח הליך ללא כאבים. עבור עקירות מורכבות או מרובות, ניתן להשתמש בהרדמה כללית או בסדציה כדי לשמור על המטופל נוח ורגוע.
  3. הסרת שיניים: בעקירה פשוטה, רופא השיניים משתמש במלקחיים כדי לנענע בעדינות את השן קדימה ואחורה עד שהיא משתחררת מהשקע וניתן להרים אותה החוצה. בעקירה כירורגית, ניתן לבצע חתך ברקמת החניכיים כדי לגשת לשן ולהסיר אותה.
  4. השתלת עצם (במידת הצורך): במקרים מסוימים, שתל עצם עשוי להיות ממוקם בשקע הריק לאחר עקירת השן כדי לקדם ריפוי תקין ולשמור על מבנה העצם.
  5. תפירה והתאוששות: במידת הצורך, ניתן להשתמש בתפרים (תפרים) לסגירת רקמת החניכיים. המטופל יקבל הנחיות טיפול לאחר החילוץ כדי לקדם ריפוי ולנהל כל אי נוחות או נפיחות.


עקירת שן בינה תופעות לוואי

עקירת שן בינה היא הליך דנטלי המבוצע להסרת הטוחנות השלישיות, הידועות גם בשם שיני בינה, שלעיתים קרובות אין להן מספיק מקום לבקוע במלואן כראוי. עקירה נחשבת לפעולה בטוחה ושגרתית ברפואת השיניים שלא כולל תופעות לוואי ארוכות טווח וההחלמה הראשונית ממנה קצרה. מרבית האנשים חוזרים לשגרה כבר לאחר יום-יומיים.

אם אתם מתעניינים בשאלה כמה זמן כואב אחרי עקירה כירורגית? אז דעו כי כאב ואי נוחות שכיחים לאחר עקירת שן בינה, אשר חולפים בין 24 עד 48 שעות לאחר ההליך. כמו כן יכולות להופיע תופעות לוואי נוספות כמו נפיחות, חבורות בפנים, הגבלת פתיחת לסת ודימום קל. 

ישנן תופעות לוואי נוספות פחות שכיחות כגון, זיהום, פגיעה עצבית, סיבוכי סינוס וסיבוכים בתפרים. לכן, חשוב ליידע כל דאגה או תסמינים את רופא השיניים. רוב תופעות הלוואי של עקירת שן בינה הן זמניות וחולפות מעצמן באמצעות טיפול נכון. הקפדה על הנחיות לאחר ההליך, הגעה למעקב ושמירה על היגיינת פה טובה חשובים כדי להפחית את הסיכון לסיבוכים ולהבטיח החלמה.

הדר מרכז רפואי הינה מרפאת שיניים ניידת הכוללת ציוד חדיש עם כל הקיים במרפאה נייחת, כך ניתן לבצע מגוון טיפולים, כולל עזרה ראשונה ותחזוקה שוטפת. בעקבות כך, ניתן לראות תוצאות ושיפור רב בהיגיינת הפה של המטופל. 

הטיפול יבוצע בסביבתו המוכרת של המטופל, כמו כן אנו עובדים תחת אישור משרד הבריאות ובשיתוף פעולה מלא עם מגוון קרנות אפוטרופוס, שירותי רווחה והביטוחים השונים. 

אנחנו מסייעים למטופלים לרפא את מקור הכאב ולשפר באופן משמעותי את יכולת הלעיסה, את האסתטיקה והערכה העצמית וכך איכות החיים תעלה במידה ניכרת. 

לשאלות נוספות צרו קשר במספר 054-4264717 או במספר 02-6717111.

צור קשר!

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

העלאת קובץ
דילוג לתוכן