בס"ד

ניקוי אבנית

הסרת אבנית – איך נוצרת אבנית בשיניים וכיצד מטפלים?

ניקוי אבנית בשיניים, הסרת אבן שן, או בפשטות: ניקוי אבנית, הם מונחים שונים שמתארים את אותו הדבר:

תהליך שבו מבוצעת הסרה של חומר שהצטבר על השיניים, הקרוי פלאק, או, רובד חיידקי השן.
הפלאק נוצר אצל כולנו משיירי מזון ומחיידקים שקיימים בחלל הפה ומפרישים חומצות, וגם, ממינרלים שונים כגון סידן, זרחן ואחרים, שהם חלק ממרכיבי הרוק הטבעיים.
כל אלה משתלבים יחד לשכבה דביקה הנצמדת אל משטחי השיניים, מצטברת ברווחים שביניהן ומתיישבת גם על קו החניכיים.

ניקוי אבנית מהשיניים זו פעולה שלא ניתן לבצע לבד בבית, משום שנדרש לשם כך מכשור מיוחד והסמכה מקצועית. אמנם, ניתן למצוא כל מיני תכשירים והמלצות על טיפול הסרת אבנית מהשיניים טבעי, אך יעילותם של התכשירים הללו מוגבלת מאד והם אינם יכולים לבוא במקום הסרת אבנית מהשיניים באופן יסודי אצל שיננית.

למה האבנית מזיקה?

כמו האבנית האפרפרה שמצטברת בקומקום שלנו, כך גם אבנית בשיניים מצטברת מעל ומתחת לחניכיים וגורמת להתפתחות ולהתרבות של עוד חיידקים. מושבת חיידקים זו גורמת למחלת חניכיים שמאכלת את רקמת החניכיים העוטפת את השן.
מעבר לפגיעה הבריאותית, יש לכך גם השלכות אסתטיות כגון כתמי צבע צהוב או חום על השיניים וריח רע מהפה. תהליך זה הוא תהליך שמתפתח ומחמיר אם לא עוצרים אותו. 

 

החשיבות של ניקוי אבנית שיניים לבריאות חלל הפה

כאשר לא מקפידים על שגרה קבועה של פעולות לשמירה על היגיינת הפה ועל טיפולים קבועים אצל השיננית לשם הסרת אבנית בשיניים, הנזק שנגרם לשיניים ולחניכיים כתוצאה מהחומר שממשיך להצטבר – הולך וגדל ועלול להמשיך ולאכל את החניכיים עד כדי יצירת כיסים עמוקים בתוכם.
כיסים עמוקים גורמים להתרופפות ולתזוזה של השיניים ובמקרים חמורים, גם לנשירת שיניים, משום שהן מאבדות אחיזה בחניכיים המקבעות אותן.
לצד אלה, הפלאק גורם גם לעששת השיניים, המתבטאת בפגיעה בציפוי האמייל שלהן ובחדירת חיידקים לתוכן.
כל אלה יחדיו גורמים לנסיגת חניכיים, גוררים צורך בטיפולי שיניים, החל מסתימות ועד לטיפולי שורש וכתרים, ועלולים לגרום להתפתחות דלקות וזיהומים בכל חלל הפה.
כדי להימנע מהמצב הזה, על כל הכאב הכרוך בו וההוצאות הגבוהות הנלוות אליו, חשוב להקפיד על ניקוי אבן באופן קבוע ומסודר אצל השיננית.

 

ניקוי אבן שיניים – מתי וכמה?

חשוב לבקר אצל השיננית לפחות פעם או פעמיים בשנה כדי לעבור הסרה וניקוי אבנית בשיניים. לפני ניקוי השיניים, השיננית תבדוק את מצב השיניים והחניכיים.
ישנם מקרים בהם יאובחן צורך בניקוי עמוק יותר. זה יכול לקרות עקב נטייה טבעית מוגברת לבעיות שיניים או חניכיים, או עקב הזנחה ממושכת של היגיינת פה ושל טיפולי פה.

הליך הניקוי העמוק, שידוע בעולם רפואת השיניים גם כהקצעת שורש, מסיר גם את החיידקים שהצטברו בתוך כיסי השיניים, מתחת לקו החניכיים. הסרת אבנית מהשיניים ומאזור הכיס שנוצר בין השיניים לחניכיים, מתבצעת תוך שימוש במכשירים מותאמים לטיפול זה, על ידי רופא שיניים בלבד.

 

"הדר" – מרפאת שיניים ניידת המגיעה עד מיטת המטופל

שמי עמית לימור. שנות הוותק הארוכות שלי כמנהל בכמה מרפאות שיניים הביאו אותי להקים את "הדר", לאחר שראיתי עד כמה חסר מענה זמין ונגיש לטיפולי שיניים עבור קשישים, בעלי מוגבלויות ואנשים אחרים המתקשים להגיע למרפאה בכוחות עצמם.
הניידת שלנו מופעלת על ידי רופאי שיניים, ותיקים במקצוע ובעלי ניסיון רב, ומצוידת במיטב המכשור הרפואי, כך שבאפשרותנו לספק את כל סוגי טיפולי השיניים ולהביאם עד מיטת המטופל.
חוסר היכולת לקבל טיפול בסיסי כגון ניקוי אבנית, גורם לבעיות שיניים ופה חמורות יותר, להידרדרות מצב הפה, לכאבים ולסבל מיותרים, ולפגיעה ביכולת הלעיסה והאכילה.

 

אם אתם או יקיריכם נמנעים מטיפולי שיניים עקב חוסר יכולת להגיע למרפאה, אנו כאן למענכם.

למידע נוסף ולהזמנת הניידת אל ביתכם, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר:

בטלפון הנייד: 054-426-4717 | בטלפון של המרפאה: 02-671-7111

בדוא"ל: Amitleem@gmail.com

או מלאו את פרטיכם כאן ונחזור אליכם 

צור קשר!

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

העלאת קובץ
דילוג לתוכן